Skvělá opera v Roudnici n. L.

09.09.2012 13:08

Spolek Říp a Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem připravili v předvečer nedožitých 162. narozenin slavné operní zpěvačky Klementiny Kalašové koncert operní pěvkyně Jany Štěrbové.

Zcela zaplněná GMU se vrátila do roku 1879 a společně s Klementinou Kalašovou a jejím otcem MUDr. Martinem Kalašem přivítala zpěvačku po několika letech strávených v zahraničí. V roce 1879 se v Roudnici skutečně uskutečnil velký koncert tehdy již slavné Klementiny a my jsme na tento koncert po letech snad úspěšně navázali. Operní pěvkyně Jana Štěrbová svým výkonem přepsala kulturní dějiny Roudnice nad Labem a předvedla nejslavnější árie K.K. ve vrcholném současném pojetí. Její nádherný mezzosoprán a křišťálově čistý soprán zvedl ze židlí i jindy zdrženlivé roudnické publikum. Děkujeme Janě Štěrbové za skvělé provedení operního zpěvu, které nemá v posledních letech v Roudnici obdoby. 

Spolek Říp se pokusí digitální záznam 2. poloviny koncertu vyvěsit na stránky Podripsko.cz, aby si komentář ke koncertu mohla ověřit i široká veřejnost. Viděli a slyšeli jsme slavnou árii Orfea skladatele Glucka, slavné árie od Mozarta, Gounoda, Bizeta, Verdiho, Dvořáka a Smetany. 

Při árii Leonory z opery Síla osudu od G. Verdiho jsme zažili jeden z vrcholů koncertu.

 

zdroj:

http://www.podripsko.cz/aktualitaId-615-aktualita-skvela_opera_v_roudnici_n._l..html